Falkland Adaları

FALKLAND ADALARI  İÇİN VİZE BAŞVURULARI İNGİLTERE BÜYÜKELÇİLİĞİ YADA BAŞKONSOLOSLUĞUNA YAPILMAKTADIR.
 

1- BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından vize istenmektedir.


2- Falkland Adaları vizesi için İstenen tüm evraklar İngiltere Başkonsolosluğunun istemiş olduğu evraklarla aynı olup vize başvurusu yaklaşık 3 hafta da sonuçlanmaktadır.


3- Sınır kapılarında ibraz etmeniz gerekebileceğinden dolayı tüm seyahatlerinizde var  ise Davetiye-Seyahat sağlık sigortası ile birlikte Otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi evraklarınızı mutlaka yanınızda bulundurunuz.


4- Lütfen Pasaportunuzun temdit süresinin en az 6  AY  süreli ve pasaportta boş vize  sayfasının bulunmasına dikkat ediniz.


5- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram-yılbaşı-sömestr-fuar-paskalya- dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Biz Size Ulaşalım