Meksika

PASAPORTLARINDA AMERİKA (ABD) VİZESİ OLAN T.C VATANDAŞLARI MEKSİKA VİZESİ  ALMADAN BU ÜLKEYE SEYAHAT EDEBİLİRLER. AMERİKA VİZESİ OLMAYAN T.C VATANDAŞLARI İSE MEKSİKA VİZESİ ALARAK SEYAHAT ETMEK  ZORUNDADIRLAR.
 
1- BORDO (Normal) YEŞİL(Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaportlardan vize istenmektedir.

2- SİYAH (Diplomatik) pasaportlara 30 güne kadar vize uygulanmamaktadır.

3- Turizm,İş,Eğitim ve Transit vize türlerinde bulunan BORDO (Normal) pasaporta sahip yolcular mutlaka havayoluyla seyahat etmek kaydıyla http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html adresinden E-Vize alabilirler.

4-YEŞİL(Hususi) ve GRİ (Hizmet) pasaport sahipleri ülkemizde bulunanan Konsolosluk/Elçiliklere başvuru yaparak sticker tipi vize alması gerekmektedir.

5- Vize başvuru formları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak doldurulmalı pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

6-Lütfen Pasaportunuzun pasaport süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.Eğer var ise ABD, İngiltere ve Schengen vizeli eski pasaportlarınızı da göstermenizin başvurunun erken sonuçlanması için bir referans olacağını unutmayınız.

Hızlıvizeal Meksika vizesi için sizin adınıza işlemleri 1 günde sonuçlandırabilir.

Başvuru için pasaport kopyanızı [email protected]'a göndermeniz yeterli olacaktır.

Biz Size Ulaşalım